En İyi Saç Ekimi Merkezini Bulma Yolları

Gerçi bu başlığı en iyi saç ekim merkezi yerine, en iyi saç ekimi doktorunu bulma yolları olarak değiştirmek mi gerekir acaba? Yaptığım araştırmalar neticesinde, devletimizin ya da herhangi bir tıbbi topluluğunun verdiği saç ekimi akreditasyonu ya da yeterlilik belgesi gibi bir yapı yok. Herhangi bir estetik cerrahı, neşterini alarak, ben en iyi saç ekim cerrahıyım diyebilir. Ülkemizde, saç ekimi yapan o kadar çok merkez var ki, içlerinden hangisinin en nitelikli ve bu konuda en uzman saç ekimi kliniği olduğunu bulmak, aslında çok güç ve araştırılması gereken bir süreç. Ben saç ekimi merkezi arayışlarıma ilk olarak, interneti kullanarak başladım.

Google arama motoruna saç ekimi merkezleri yazdığımda karşıma yüzlerce web sitesi ve birçok saç ekimi fiyatı çıkıverdi. Nedense hepsi en iyiydi, saç ekimi üzerinde onlardan uzmanı yoktu. Hatta o kadar ki, benim kellik sorunumu incelemeden, kaç adet saç kılının transfer edileceğini bilmeden, bana saç ekimi fiyatları hakkında bilgi veren siteler bile vardı. İçlerinden bana en trajikomik geleni ise bazı kuaförlerin saç ekimi için doktor tavsiyesinde bulunmasıydı. Kuaförlerin saç kesme ve şekil verme dışında farklı estetik cerrahi bilgilerinin de olduğu konusunda şüphe duymaya başladım!

Bazıları o kadar inandırıcı ve insanı ikna edici söylemlerde bulunmuşlar ki, “al abi, boş ver doktoru, sen yap benim saç ekimi operasyonumu” demek geliyor insanın içinden. Şimdi kısaca en doğru saç ekimi kliniğini bulmak için şunlara dikkat etmek gerekiyor:
  • İnternetten cazip fiyat aralıkları veren ve herhangi bir konsültasyon yapmadan, saç ekimi fiyatları hakkında aklınızı çelmeye çalışan internet sitelerinden
  • Estetik cerrah ya da dermatolog olmadığı halde, sanki konunun uzmanı bir saç ekimi doktoru gibi tavsiyelerde bulunan lüks kuaförlerden
  • Saç ekimi konusunda bol bol reklam veren, süslü söylemlerle kendini tanıtan saç ekimi kliniklerinden uzak durun.

Anneme bu yazıyı okuduğumda, annem aynen şu ifadeyi kullandı, “o tarz sahtekârlara saç ekimi merkezi değil, saç ekimi fabrikaları de”. En iyi saç ekimi merkezini bulmak için araştırmalarım devam ediyor. Acele etmemeye, en doğu olan cerrahi bulmaya çalışsam da, sabırsızlanıyor, kellik sorunuma bir an evvel saç ekimi operasyonuyla çare bulmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın