İstanbul da Saç Ekimi Artık Doğal Organik Olarak Yapılıyor

İstanbul Saç Ekimi Merkezi, Estetik Cerrahi ve Medikal Estetik Sağlık Grubu olan Estetik International saç ekimini doğal bir yöntem olan Organik Saç Ekimi yöntemi ile yapıyor bu sayede saçın tutunması ve kalıcılığı çok daha başarılı oluyor. Peki Nedir bu Organik Saç Ekimi?

Saç Ekimi biliyorsunuz ki saç köklerinizin daha güçlü olduğu bölgelerden alınarak güçsüz olan ya da kelleşen bölgeye nakledilmesi yöntemi ile yapılmaktadır. Bu güne kadar sadece alınan köklere odaklanılmış ve nereye nakledildiği düşünülmeden ekim işlemi yapılmıştır. Oysa ki Saç köklerinin sağlıklı bir şekilde ekim yapılan yere tutunabilmesi için en dikkat edilmesi gereken şey ekim yapılacak alanın zenginleştirilmesi olmalıydı. İşte bu önemli husus Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından fark edilene kadar önemsenmedi. Cihantimur saç ekimi yapılacak alanda saçların neden döküldüğünü araştırdı kendi kendine dedi ki biz buraya ekim yapsak bu saçlar bir süre sonra yine dökülecek demek ki saç dökülen alan verimsiz. Biz bu alanı verimli hale getirmeliyiz ki saç kökleri daha iyi tutunsun daha uzun sağlıklı kalabilsin.

Senelerdir yüz estetiği için de kullanılan kişinin kendi kök hücresi ile gençleştirme operasyonları zaten yapılıyordu yani kişinin kendi yağ ve kanından ayrıştırılan kök hücreler insan tenini gençleştiriyordu. Tenimizin altı ne kadar zenginse yağ dokusu kan akışı güçlü ise o kadar iyidi. Op. Dr. Bülent Cihantimur da bu yöntemi ilk önce saç ekilecek alana uyguladı o alanı zenginleştirdi, nadasa bıraktı ve sonra ekim yaptı yaklaşık iki yıl süren araştırma geliştirme çalışmaları sayesinde yepyeni bir yöntem geliştirmiş oldu. Doğal denilmesinin organik denilmesinin de sebebi buydu. Hastanın tamamen kendi yağ ve kan hücrelerinden ayrıştırılan kök hücre ve yağ dokusu ekim yapılacak alana enjekte edilerek ekim yapılacak alan zenginleştirildi, sonrasında d saç ekimi yapıldı ve görüldü ki çok başarılı sonuçlar alınıyor.

Bu iki sene sonunda Op. Dr. Bülent Cihantimur kendi icadını kendisinde denedi çünkü yıllar içinde kendi saçları da dökülmüştü. Cihantimur’un eski fotoğraflarını internette görebilirsiniz şu anki hali ise oldukça başarılı. Aşağıda Google görsellerden bulduğumuz ve birleştirdiğimiz görselleri bulabilirsiniz.

istanbul saç ekimi

Kaynak 1: http://www.estetikinternational.com.tr/sac-ekimi

Kaynak 2: http://www.bulentcihantimur.com/estetik/sac-ekimi/organik-sac-ekimi

One thought on “İstanbul da Saç Ekimi Artık Doğal Organik Olarak Yapılıyor

Bir Cevap Yazın