Saç Ekimi Estetik İnternational

Sağlık turizmi özellikle saç ekimi alanında Estetik International oldukça verimli “Organik Saç Ekimi” tekniği ile adından söz ettiriyor. Orta Doğu, Türki Ülkeler ve Avrupa’dan oldukça fazla sayıda hastayı ağırlayıp tedavi eden Estetik International bu alandaki iddasını arttırarak devam ettiriyor.

Saç ekimi cerrahisi tıbbı bir uzmanlık gerektiren ve son zamanlarda son derece fazla bir şekilde istismar edilen konuların başında geliyor. Saç ekimi yaptırmak isteyenler, sadece ucuz olduğu için ekim yapacak olan kişilerin uzmanlıklarını kontrol etmeden ve fark etmeden bir uzağa sürükleniyorlar. Bazı merkezlerinin perspektif bakış açıları bu prosedürlerin ardındaki temel bilimi anlamak ve tüm bunları gerçekleştirmek için gerekli olan estetik ve sanatsal bakış açısını korumak üzerineyken, ne yazık ki bazıları ise, olaya sadece hasta almak ve para kazanmak olarak bakıyorlar.

Saç ekimi prosedürleri, gösterişli pazarlama hileleriyle ve yüksek satış becerisiyle pazarlanmaya başladı. Neredeyse saç ekimi yapılması imkansız olan hastalara bile, son derece naif ve kolay bir şekilde bunun yapılabileceği aşılanıyor ve hastalar bu konuya objektif bakamadan ve rasyonel karar verme mekanizmalarını devreye sokamadan kendilerini bu furyanın içinde bulabiliyorlar. Genel olarak, sadece saç ekimi değil tüketicilere hizmet veren bir iş olarak bile düşündüğümüzde, tıbbı ihtiyaçları diğer pazarlama stratejilerinden uzak tutmak ve halkı kandıran, reklam vererek özenmesine neden olan saç ekimi merkezlerini çok iyi araştırmak ve incelemek gerekiyor. Peki, doğru saç ekimi merkezi ile diğerlerini birbirinden nasıl ayırt ederiz?

saç ekimi estetik internationalÜlkemizde estetik cerrahlarının ve tıp otoritelerinin ortak paydada birleşen fikirleri, saç dökülme ve kellik sorununa en etkili çarenin saç ekimi olduğu yönündedir. Hangi saç ekimi prosedüründen faydalanmanız gerektiği ise, saç ekimi uzmanının sizi muayene etmesinden sonra ortaya çıkar. Öncelikle sizi muayene etmeden size yapılacak uygulama hakkında bilgiler veren merkezlerden uzak durmanızı öneriyoruz.

Saç ekimi muayenesi için mutlaka randevu alın ve birkaç merkezle görüşmeye gidin. Kellik sorununuz için size vaat ettikleri seçenek ve sonuçları dinleyin ve mutlaka sorular sorun. Aynı zamanda gittiğiniz kliniğin hijyen koşullarına ve doktorun saç ekimi konusunda ne kadar deneyimli olduğunu kontrol edin. Ücretsiz saç ekimi muayenesinde isterseniz size, daha evvel yaptıkları öncesi ve sonrası resimleri gösterirler.

Ayrıca muayene sırasında bu merkeze gelen diğer hastalarla da tanışma imkanı yakalarsınız. Saç ekimini sizden evvel deneyimlemiş, kontrol muayenesine gelmiş insanlarla sohbet edin.

Şu anda ülkemizde saç ekimi restorasyoun alanında hükümetimiz ve tıp camiası son derece kontrolsüz ve düzensiz bir şekilde işliyor. Ekimi yapacak olan cerrahın konuyla ilgili lisansının olup olmadığını kontrol edin. Cerrahın daha önceden saç ekimi üzerine eğitim almış olması veya akreditasyona sahip olması bir avantaj olacaktır. Günümüzde saç ekimini yapabilmesi için bir insanın doktor olması yeterlidir fakat ne kadar nitelikli olduğu konusu işte az evvel saydığımız kriterlere göre belirlenir. Ayrıca gerekli olan sertifikalara sahip olsa bile, saç ekiminin bir sanatsal çalışma gibi düşünürsek, her doktorun sanatsal kabiliyetinin de en üst düzeyde olmayacağını bilmeniz gerekiyor. İşte bu sebeple daha evvel yaptığı saç ekimi operasyon sonuçlarını gözlemlemek son derece önemlidir. Nitelikli, etik ve sanatsal bakış açısı tam olan hekimler tarafından yapıldığında saç ekimi son derece etkili ve faydalı olacaktır.

Saç ekimi doktoru ararken reklamlardan kaçının

Kuaförünüzün size önerdiği doktorları çok iyi araştırın zira kuaförler bu iş üzerinden her gönderdiği hasta için prim alırlar

Saç fabrikaları olarak da nitelendirebileceğimiz saç ekimi merkezlerinden kaçının. Sizin yaşınıza, donör alın veriminize bakmadan saç ekimi yaparlar. Adı üzerinde fabrikasyon ve sizin yüz kontürünüze uymayan bir sonuç almanızı sağlarlar. Unutmayın saç ekimi sadece saçınız olsun diye yapılan bir uygulama değildir. Size en yakışan ve önceki saçınızla eş değer bir uygulamanın yapılması şarttır.

Büyük iddialarda bulunan kişi ya da kurumlardan uzak durun.

Organik Saç Ekimi İle İlgili Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilen yöntemin detaylarını aşağıdaki video da izleyebilirsiniz.

http://www.estetikinternational.com.tr/sac-ekimi

Bir Cevap Yazın