Saç Ekimi Nasıl Yapılır ve Süreçleri

Saç Ekimi Nasıl Yapılır? İstediğim sadece saç. Aynalara tekrar bakabilmek ve eskisi gibi kendine güveni tam olarak hayatına devam eden bir genç olarak yaşayabilmek. Merhaba ben Murat Yılmaz. Saç ekimi ile ilgi başımdan geçen her türlü konuyu paylaşmaya karar verdim. Geçen haftalarda konuyla ilgili daha evvel guruba yolladığım mail, editörler tarafından düzenlenerek yayınlandı. Yazı yayınlandıktan sonra, ne acıdır ki, dolmuşta başımdan geçen olayların bir şaka ya da bir fıkra gibi algılanabileceğini düşünmeye başladım. Fakat insan kendi kellik sorununa çare ararken, belki internetin sonsuz bilgiler paylaşılan mecrasında, benzer hikayelerin var olduğunu görerek, saç ekimi konusunda yalnız olmadığını hissetmesi kadar güzel bir paylaşım olamayacağını düşünüyorum.

25 yaşındayım. Son derece aktif bir sosyal hayatım, annemin övünerek bahsettiği bir eğitim hayatım, henüz başında olsam da, doğru seçimlerle ilerlediğimi düşündüğüm bir iş hayatım var. Kellik sorunum 18 yaşında, seyrelen saçlarımla başladı. O zamanlar 25 yaşlarına geldiğimde saçlarımın tamamının bu şekilde döküleceğini, hayal bile edemezdim hatta saç ekimi konusunda araştırmalar yapacağımı hiç düşünmezdim. İlk önce alın bölgemde derinleşen saç çizgimin farkına vardım. Üniversite yıllarıma ait şapkasız çektirdiğim fotoğraflarımın sayısı yok gibi. Derin alın çizgisi, değiştirdiğim saç modelleri ile kapatılabiliyordu fakat bir süre sonra, berberim artık kamuflaj saç modellerinin bile fayda etmediğini söylemeye başladı.

Babam hatta dedem de benim gibi genç yaşlarda kellik sorunuyla baş başa kalmışlar. Ben o zamanlar dökülen saçlarım için bitkisel çözümler, farklı tedavi yöntemleri aramaya başlasam da, her zaman babamdan boşuna uğraştığıma dair cesaret kıran cümleler duyuyordum. Ardından tepe bölgemde saçlarım açılmaya başladı. Bu dünyada iki tip insanın olduğunu düşünüyorum. Bazıları dedem ve babam gibi dış görünüşlerini kabul ediyorlar ve hayatları boyunca kel olarak yaşıyorlar. Bazıları ise benim gibi dış görünüşlerini kabul etmiyorlar ve kellik sorununa saç ekimi gibi çareler aramaya başlıyorlar. İstediğim sadece saç. Aynalara tekrar bakabilmek ve eskisi gibi kendine güveni tam olarak hayatına devam eden bir genç olarak yaşayabilmek.

Sanırım 20 yaşındayken bir akrabamız saç dökülmesine karşı Çin’den bir solüsyon getirmişti. Hangi akla hizmetse o pis kokan sıvıyı her gece kafama sürerek yatıyor ve günlerce kokusuna dayanmaya çalışıyordum. Sadece bu değil, saç dökülmesine bitkisel çözüm adı altında satılan pek çok ürünü denesem de hiçbir sonuç alamadım. Tonlarca param, kız arkadaşımla yemeğe çıkabileceğim yerde, o bitkisel ürünlere gitti. Saç ekimi hiç aklıma gelmedi.

Ben pozitif bir insanım, yaşamayı ve dünyayı iyisiyle, kötüsüyle, her şeyiyle seviyorum. Maalesef görselliğe önem veren bir dünyada yaşıyoruz ve benim buna ayak uydurabilmem için saç dökülmelerine kesin çözüm bulmam gerekiyordu.

18 yaşından beri, yaklaşık 10 yıldır saç ekimi işlemini düşünüyorum. Saç ekimi yaptırmalı mıyım diye düşünmediğim gece yok gibi. Bir süre sonra saç ekimi forumlarını okumaya başladım. Saç ekimi fiyatları konusunu araştırmaya, saç ekimi videolarını izlemeye başladım.

Hepsinin buluştuğu tek ortak nokta, saç ekiminin kellik sorunu için tek çözüm yolu olduğuydu. “En iyi saç ekimi işlemi, hasta için kolay, doktor için zor olan teknikle yapılandır”

Kellik sorunu için araştırmalar yapmaya başladım, saç ekimi blog sayfalarını takip ediyorum ve saç ekimi için en iyi saç ekim merkezini, en iyi saç ekimi doktorunu bulmaya çalışıyorum. Yaptığım araştırmalar neticesinde aslında çok da fazla geç kalmadığımı, 18 yaşından beri kellik sorunu çeken birisi olarak, son 10 yıldır saç ekimi işlemlerinin son derece gelişerek, doğal görünümlü sonuçların elde edildiğini gözlemledim. İşte size saç ekimi hakkında not ettiğim bazı önemli unsurlar:

 • Saç ekimi eğer doğru bir cerrah tarafından yapılıyorsa, son derece doğal duruyor
 • Saç ekimi işleminden çok daha önemli olan, doğru saç ekim merkezini ve doğru saç ekimi cerrahını seçmek
 • Saç ekimi cerrahisinin başarısı ve saç ekimi sonuçları, cerrahin el becerisiyle doğru orantılı
 • Doğru yapılan bir saç ekimini kuaförler bile anlayamıyor
 • Saç ekimi yapmak aslına bakarsanız tam manasıyla bir sanat, doğal saçlarınızla ayırt edilemeyen bir görüntünün oluşturulması kesinlikle bir estetik görüş kabiliyeti
 • En iyi saç ekimi işlemi, hasta için kolay, doktor için zor olan teknikle yapılandır
 • En gelişmiş saç ekimi tekniklerine ve donanımına sahip olan doktorlar dahi, eğer estetik görüşe sahip değillerse, saç ekimini düzgün yapamıyorlar.
 • En doğru saç ekimi, bu işe profesyonel iş hayatını adamış, iyi eğitimli bir personele sahip, saç ekimi doktorları tarafından yapılabiliyor.
 • Sadece saç ekimi için büyük ve doğru yatırımlar yapan saç ekimi merkezleri bile, sizin istediğiniz sonucu veremeye biliyorlar.
 • En iyi saç ekimi merkezi, az seansta, hızlı iyileşme sağlayan, sınırlı donör alandan, en yüksek verimi alarak, estetik kaygılarla kellik sorununa çare bulan kliniklerdir.
 • Pek çok saç ekim merkezi, yeteneklerini geliştirmeden, zaman ve finansal kaynak ayırmaksızın, rastgele klinik açmış durumdalar.

Şimdi sıra, hem iyi bir saç ekimi merkezi, hem de estetik görüşü yüksek, bilgili ve bu işe yatırım yaparak, bir nevi hayatını saç ekimine adamış bir doktor bulmaya geldi.

Bir Cevap Yazın