Saç Ekimi Nasıl Yapılır ve Süreçleri

Saç Ekimi Nasıl Yapılır? İstediğim sadece saç. Aynalara tekrar bakabilmek ve eskisi gibi kendine güveni tam olarak hayatına devam eden bir genç olarak yaşayabilmek. Merhaba ben Murat Yılmaz. Saç ekimi ile ilgi başımdan geçen her türlü konuyu paylaşmaya karar verdim. Geçen haftalarda konuyla ilgili daha evvel guruba yolladığım mail, editörler tarafından düzenlenerek yayınlandı. Yazı yayınlandıktan sonra, ne acıdır ki, dolmuşta başımdan geçen olayların bir şaka ya da bir fıkra gibi algılanabileceğini düşünmeye başladım. Fakat insan kendi kellik sorununa çare ararken, belki internetin sonsuz bilgiler paylaşılan mecrasında, benzer hikayelerin var olduğunu görerek, saç ekimi konusunda yalnız olmadığını hissetmesi kadar güzel bir paylaşım olamayacağını düşünüyorum.

25 yaşındayım. Son derece aktif bir sosyal hayatım, annemin övünerek bahsettiği bir eğitim hayatım, henüz başında olsam da, doğru seçimlerle ilerlediğimi düşündüğüm bir iş hayatım var. Kellik sorunum 18 yaşında, seyrelen saçlarımla başladı. O zamanlar 25 yaşlarına geldiğimde saçlarımın tamamının bu şekilde döküleceğini, hayal bile edemezdim hatta saç ekimi konusunda araştırmalar yapacağımı hiç düşünmezdim. İlk önce alın bölgemde derinleşen saç çizgimin farkına vardım. Üniversite yıllarıma ait şapkasız çektirdiğim fotoğraflarımın sayısı yok gibi. Derin alın çizgisi, değiştirdiğim saç modelleri ile kapatılabiliyordu fakat bir süre sonra, berberim artık kamuflaj saç modellerinin bile fayda etmediğini söylemeye başladı.

Babam hatta dedem de benim gibi genç yaşlarda kellik sorunuyla baş başa kalmışlar. Ben o zamanlar dökülen saçlarım için bitkisel çözümler, farklı tedavi yöntemleri aramaya başlasam da, her zaman babamdan boşuna uğraştığıma dair cesaret kıran cümleler duyuyordum. Ardından tepe bölgemde saçlarım açılmaya başladı. Bu dünyada iki tip insanın olduğunu düşünüyorum. Bazıları dedem ve babam gibi dış görünüşlerini kabul ediyorlar ve hayatları boyunca kel olarak yaşıyorlar. Bazıları ise benim gibi dış görünüşlerini kabul etmiyorlar ve kellik sorununa saç ekimi gibi çareler aramaya başlıyorlar. İstediğim sadece saç. Aynalara tekrar bakabilmek ve eskisi gibi kendine güveni tam olarak hayatına devam eden bir genç olarak yaşayabilmek.

Continue reading Saç Ekimi Nasıl Yapılır ve Süreçleri