Saç Ekimi Estetik İnternational

Sağlık turizmi özellikle saç ekimi alanında Estetik International oldukça verimli “Organik Saç Ekimi” tekniği ile adından söz ettiriyor. Orta Doğu, Türki Ülkeler ve Avrupa’dan oldukça fazla sayıda hastayı ağırlayıp tedavi eden Estetik International bu alandaki iddasını arttırarak devam ettiriyor.

Saç ekimi cerrahisi tıbbı bir uzmanlık gerektiren ve son zamanlarda son derece fazla bir şekilde istismar edilen konuların başında geliyor. Saç ekimi yaptırmak isteyenler, sadece ucuz olduğu için ekim yapacak olan kişilerin uzmanlıklarını kontrol etmeden ve fark etmeden bir uzağa sürükleniyorlar. Bazı merkezlerinin perspektif bakış açıları bu prosedürlerin ardındaki temel bilimi anlamak ve tüm bunları gerçekleştirmek için gerekli olan estetik ve sanatsal bakış açısını korumak üzerineyken, ne yazık ki bazıları ise, olaya sadece hasta almak ve para kazanmak olarak bakıyorlar.

Saç ekimi prosedürleri, gösterişli pazarlama hileleriyle ve yüksek satış becerisiyle pazarlanmaya başladı. Neredeyse saç ekimi yapılması imkansız olan hastalara bile, son derece naif ve kolay bir şekilde bunun yapılabileceği aşılanıyor ve hastalar bu konuya objektif bakamadan ve rasyonel karar verme mekanizmalarını devreye sokamadan kendilerini bu furyanın içinde bulabiliyorlar. Genel olarak, sadece saç ekimi değil tüketicilere hizmet veren bir iş olarak bile düşündüğümüzde, tıbbı ihtiyaçları diğer pazarlama stratejilerinden uzak tutmak ve halkı kandıran, reklam vererek özenmesine neden olan saç ekimi merkezlerini çok iyi araştırmak ve incelemek gerekiyor. Peki, doğru saç ekimi merkezi ile diğerlerini birbirinden nasıl ayırt ederiz?

Continue reading Saç Ekimi Estetik İnternational

Saç Ekimi Hakkında Herşey

Saç Ekimi, Çok iyi sağlıklı bir beden, güzel, estetik bir görüntü herkesin arzu ettiği durumlardan bir tanesi. Saçlar ise, bu güzelliğe ve estetik görüntüye etki eden en etkili olgulardan birisidir. Saçsızlık, saç dökülmesi bu durunu aksine çevirebilecek, insan psikolojisini etkileyen ve dahası sağlıksız bir görüntüyü çağrıştıran estetik problemlerinin başında geliyor. Saç ekimi teknolojileri ise, günümüzde kellik sorununa en verimli yaklaşan ve etkili kellik sorunu çareleri sunan teknikleriyle, pek çok insanın yüzünü güldürmeyi başarıyor. Peki, saç ekimi nedir? Saç ekimi nasıl yapılır? En etkili geri dönüşlerin alındığı saç ekimi teknikleri hangisidir? Şimdi onları ayrıntılarıyla açıklayalım ve saç ekimi konusunda bilgiler verelim.

Saç nakli saç ekimi, saç transferi adlarıyla da söylenebilen ama sıklıkla saç ekimi olarak geçen bu uygulama aslında 1950’lerden bu yana Amerika’da uygulanan bir kozmetik prosedürdür. 1950’lerde yapılan saç ekimi tekniklerine baktığımızda, bugün saç ekim teknolojilerinin fazlasıyla geliştiğini gözlemleyebiliriz. Saç ekiminde 2 farklı şekilde saç ekimi yapılabilir. Bunlardan birincisi, donör alan denilen yani hastanın kafasındaki sağlıklı saç köklerinin, saçtan yoksun alana tek tek nakledilmesiyse yapılır. Diğer saç ekimi tekniği ise, donör alandan bir şerit halinde sağlıklı saç köklerinin alınıp, kel olan bölgeye ekimi şeklinde yapılır. Çoğu saç nakli cerrahi bir işlem olduğu için, doktor kontrolünde ve gözetiminde, doktorun kliniğinde yapılmalıdır.

Hangi saç ekimi tekniği kullanılırsa kullanılsın, saç ekimi uzmanı ilk önce dönor al üzerinde çalışır. Bölge anestezik kremle uyuşturulur. Bölge hijyenik hale getirilir. Saç şeritleri çıkarılır ya da tek tek saç kökleri çıkarılır. Sonrasında şeritler kel alana dikilir ya da tek tek kökler nakledilir.

Continue reading Saç Ekimi Hakkında Herşey

Saç Ekimi ve Alternatif Saç Ekimi Prosedürleri

Saç ekimi yaptırmak ya da yaptırmamak arasında gidip gelenlere farklı saçmış gibi gösteren tekniklerin yer alacağı bu yazıda, öncelikle hiçbir şeyin saç ekiminin yerini tutmayacağını belirtmek isteriz. Saçlarımız dökülüyor, saçlarımız dolgunluğunu kaybetti, saçlarımız artık eskisi kadar hacimli ve dolgun değil. Erkekler bu konuda bayanlardan daha şansız ama saç ekimi gibi bir teknolojinin de varlığı, onların bu eksikliğine koşuveriyor. Peki, bayanlar ne yapsın? Erkekler gibi bir dökülme sorunu yaşamıyoruz. Saçlarımız hacim kaybediyor, sönükleşiyor. Erkekler saç ekimi yapmaya karar verdiklerinde ise, bayanlarınki gibi değil, tepe ya da alın bölgelerinde kellik sorunu yaşadıklarını gözlemliyoruz. Şimdi öncelikle saç ekimine geçmeden evvel, bayanların saç dökülme sorununa çözüm bulalım.

Postiş ve Kaynak Saç Kullanımı

Dolgun ve uzun saçlar neredeyse tüm kadınların hayalidir. Sağlıklı saçlar kadınlar için bir nevi gençlik simgesidir. Ancak uzun ve dolgun saçların bakımı son derece zordur. Bu nedenle çoğu zaman kadınlar daha rahat olan kısa saç modellerini tercih etmektedirler. Çünkü istedikleri zaman uzun ve dolgun saçlara sahip olabilmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Saçlarınızı günlük yaşantınızda değil sadece özel zamanlarda uzatmak isterseniz çıt çıt ve postişler sizin için son derece uygun olacaktır. Gerçek saçtan yapılan çıt çıt ve postişleri tercih ederseniz uzun yıllar rahatça kullanabilirsiniz. Erkekler saç ekimi yaptırıyorsa bizim de postişimiz var. Diplerinde çıt çıtlı toka olduğu için kullanımı da son derece kolaydır. İlk zamanlar zorlandığınızı düşünseniz de kısa sürede kullanmaya alışacaksınızdır. İstediğiniz zaman takıp çıkarabileceğiniz bu saçların çeşitli modellerinden kendinize uygun bir tane bulabilirsiniz. Dilerseniz atkuyruğuna takılanlardan, isterseniz yarım ay şeklinde bir bütün halinde olanlardan ya da parçalar halinde satılanlardan kullanabilirsiniz. Çıt çıt ve postiş satan yerler bu konuda size yardımcı olacaklardır.

Continue reading Saç Ekimi ve Alternatif Saç Ekimi Prosedürleri